2011. október 25., kedd

FxPro Blog – Piaci Körkép

Az FxPro hivatalos introducereként, lehetőségem van mindenkivel megosztani az általuk közölt és szerkesztett heti piaci körképet. Több neves és kiemelkedő szakember és elemző dolgozik náluk, hogy mi is a lehető legtöbb hasznos információt tudjuk begyűjteni. Remélem sikerül ezzel is színesíteni a blogom!

Élő kereskedési számla nyitás


Hétfő – 2011.10.24.

Az euró foltozása

Az európai politikusok a hétvégén bátor kiállással próbálták áthidalni nézeteltéréseiket, hogy megoldást találjanak az egyre súlyosbodó adósság- és bankválságra, de sajnos úgy tűnik, hogy újfent csalódni fogunk, ha szerdán ismertetik a végleges tervet. A körülmények bizonyos szempontból olyan gyorsan változnak, hogy még Európa nagy kaliberű döntéshozói sem tudják azokat követni. Ez nagyjából ahhoz hasonlítható, mint amikor egy strandon játszó kisgyerek az ujjaival próbál lyukakat befoltozni egy homokgáton; egy idő után azonban elfogynak az ujjak, és ami még ennél is rosszabb, nem is elég nagyok ahhoz, hogy kitöltsék a réseket.
A pozitív oldalon elmondható, hogy az elmúlt napokban bíztató fejleményeket is láthattunk. Németország pl. kilőtte azt a francia javaslatot, miszerint az EFSF alapnak korlátlan hozzáférést kell biztosítani az EKB finanszírozáshoz. Az is felmerült, hogy az EFSF berkein belül egy értékpapírt kibocsátó különleges célú társaságot (SPV, special purpose vehicle) kellene felállítani, mely többek között az IMF-hez folyamodhat finanszírozásért; ez azt az elképzelést egészítené ki, mely szerint az EFSF-nek garantálnia kell a kötvényeladások egy részét. Az európai döntéshozók azt is belátták, hogy számos eurózónabeli bank feltőkésítésre szorul; az Európai Bankhatóság (EBA) a múlt héten úgy saccolta, hogy a pénzintézetek tőkehiánya akár 110 Mrd. eurót is kitehet. A görög kötvények tulajdonosai közben a nagyobb mértékű adósságleírás (haircut) "önkéntes" elfogadásáról tárgyalnak.
Azonban, ha közelebbről megfigyeljük ezeket a javaslatokat, úgy kiderül, hogy nem azt az átfogó és radikális csomagot képezik, mely végre megoldhatná a válságot.
Először is, az egy dolog, hogy a politikusok egyetértenek a bankok feltőkésítésének szükségességében, de hogy ez pontosan hogyan történjen, azt még nem árulták el. A görög, portugál, olasz és spanyol nagybankok többségének pl. nagy mennyiségű plusz tőkére lenne szükségük, az viszont kevésbé valószínű, hogy ezt a magánszektortól fogják megkapni, kormányaik pedig nincsenek abban a helyzetben, hogy segítsenek. Amennyiben arra kényszerülnek, hogy az EFSF-től vegyenek fel pénzt, azt csak szigorú feltételek mellett tehetik; ezt követeli Németország és északi "sógorai". A nagyobb francia bankoknak is sürgős tőkeinjekcióra lenne szükségük, ha azonban a magánszektor nem hajlandó belemenni a játékba, úgy Franciaország AAA besorolása kerülhet veszélybe, amennyiben a kormánynak kell kisegítenie. Ugyanakkor a francia nagybankok már alapból felkiáltanak, ha az adófizetők pénzét kényszerítik rájuk, és inkább eszközcsökkentésen keresztül érnék el a pozitívabb tőkemegfelelési mutatókat.
Másodsorban, bár a privát kötvénytulajdonosok látszólag hajlamosak belemenni a görög adósság nagyobb mértékű leírásába, egyelőre úgy tűnik, hogy továbbra sincs egyetértés, nem csak a haircut mértékéről, de egyben a felkínált fedezetről sem. A kötvénytulajdonosok talán hajlandóak lesznek önkéntesen lemondani, mondjuk az adósság 40 százalékáról és alacsonyabb kamatokat elfogadni az új adósságoknál, amennyiben cserébe AAA besorolású fedezetet kapnak. Az ezzel kapcsolatos hétvégi tárgyalásokat követő jelentések azonban mind arra utalnak, hogy a feleknek sok időre lesz még szükségük, mire megállapodásra jutnak.
A harmadik és egyben legfontosabb pont, hogy bár láthattunk némi előrelépést az EFSF hatókörének kibővítésénél, de még mindig az elején állunk és egyáltalán nem biztos, hogy az egészből lesz is valami. Az eurózóna pénzügyi döntéshozóit szombaton sokkolta, hogy a Görögországban tátongó fiskális fekete lyuk akár 252 Mrd. eurót is kitehet (a mai naptól számítva 2020-ig), hacsak a kötvénytulajdonosokat nem sikerül rávenni, hogy osztozzanak a veszteségben. Ez gyakorlatilag felszippantaná az EFSF megmaradó tartalékait, így más mentésekre, másodrangú kötvénypiaci vásárlásokra, vagy a bankok feltőkésítésére már nem maradna pénz. Ahogy a holland pénzügyminiszter is kifejtette: az európai vezetőknek "reálisan kell gondolkodniuk" a mentőalap méretének növelésénél. A hétvégi maratoni tárgyalások egyik reménysugarát az jelentené, ha az EFSF fel tudna állítani egy SPV alapot (lásd fent), mely az IMF-et, a BRIC államokat és/vagy az állami vagyonalapokat tudná rávenni a finanszírozásra. Az EFSF-ben való Európán túli részvétel nélkül a politikusok látszólag képtelen lesznek olyan mértékű finanszírozásra szert tenni, mely mellett működőképes lenne a mentőalap.
Mindent összevetve, bár kétségtelenül láthattunk némi előrelépést az elmúlt napokban, mégis úgy tűnik, hogy ez még nagyon messze van attól, amire valójában szükség lenne. Hacsak a görög adósság tulajdonosai és az IMF nem egyeznek meg, úgy a szerdai értekezlet utáni nyilatkozat megint csak arra lesz elég, hogy bebizonyítsa: Európa vezetői tétlenül állnak a válság előtt.

Michael Derks, vezető stratéga
m.derks@fxpro.com
+44 (0)20 7776 9726

James Marshall, PR és kommunikációs vezető
+44 (0)20 7776 9721
  
Az FxPro híreit a weboldalunkon és insight blogunkon is megtalálja, illetve a Facebookon és Twitteren is követhet minket.

Jogi nyilatkozat: A fenti szöveg marketing kommunikációs célra készült. Nem tartalmaz és nem is értelmezhető úgy, hogy tartalmaz befektetési javaslatot vagy befektetési ajánlatot, illetve pénzügyi eszközökkel kapcsolatos tranzakcióra vonatkozó ajánlatot, vagy arra vonatkozó megbízást. A múltbéli eredmények nem garantálják, és nem jelzik előre a jövőbeli eredményeket. Az FxPro nem veszi figyelembe az Ön személyes befektetési céljait, se pénzügyi helyzetét. Az FxPro nem foglal állást és nem vállal felelősséget a közzétett információ pontosságáért, se annak teljességéért, se olyan befektetésből származó veszteségért, melyet az FxPro bármilyen alkalmazottja, vagy egy harmadik fél által szolgáltatott javaslatból, előrejelzésből, vagy egyéb információból származik. Ez a szöveg nem a pénzügyi elemzés függetlenségét támogató jogi követelmények alapján készült és nem képezi tárgyát a pénzügyi elemzés terjesztésének előmozdítását tiltó rendelkezéseknek sem. A szövegben foglalt véleménynyilvánítások előzetes értesítés nélkül bármikor módosíthatók. A leírtakban foglalt vélemény sok esetben személyes jellegű, és nem mindig tükrözi az FxPro véleményét. Jelen közlés csak az FxPro előzetes engedélyével sokszorosítható, illetve terjeszthető.

Kockázati figyelmeztetés: A CFD-k, melyek tőkeáttétes termékek, nagy kockázattal járnak és a teljes befektetett tőke elvesztését vonhatják maguk után. Éppen ezért a CFD-k nem minden befektető számára alkalmasak. Ne kockáztasson többet, mint amennyit kész elveszíteni. Mielőtt megkezdené a kereskedést, győződjön meg róla, hogy megértette az ezzel járó kockázatokat és egyben vegye figyelembe saját tapasztaltságának mértékét is. Ha szükséges, keressen fel független tanácsadót.
Az FxPro Financial Services Ltd tevékenységét a CySEC engedélyezi és szabályozza (engedélyszám: 078/07) FxPro Financial Services, Karyatidon 1, Ypsonas, Limassol 4180 Cyprus.

2011. október 24., hétfő

Bemutatkozás


Kedves Olvasóm !


Több éves brókeri és manageri tapasztalat után döntöttem úgy, hogy saját lábra állok. Szabadon, mindenkitől függetlenül van lehetőségem együtt dolgozni kimagasló eredményeket felmutató befektetőkkel, pénzintézetekkel. Ebben a formában ténylegesen az ügyfél érdekeit tudom képviselni. Az ügyfeleim, köztem és partnereim közt álló érdekrendszert úgy alakítottam ki, hogy senki se sérüljön és nyugodt körülmények közt dolgozhassam. Bármilyen konstrukció vagy ajánlat is kerül kidolgozásra, az közös döntésünk lesz.


Fő tevékenységem a befektetés és tőkepiac felé orientálódik. Mindemellett a legfontosabb célkitűzésem, hogy aki segítséget kér tőlem valamilyen pénzügyi témában, számára olyan megoldást nyújtsak, ami azonnali értéket képvisel. Manapság fontos, s talán a legfontosabb, hogy a lehető legtöbb irányból szerezzünk tulajdont, és ezek tényleges jövedelem forrást biztosítsanak. Illetve, ha még nincs meg a kellő vagyoni bázisunk, akkor biztosítsuk magunkat a váratlan eseményekre és mielőbb tegyünk félre a jövőnk vagy szeretteink jövője érdekében (a már talán nem is létező nyugdíjról nem is beszélve) ! 


Mind a befektetési, banki és biztosítási területen tudunk együtt gondolkozni és emellett egyéb vagyon gyarapítási lehetőségek is rendelkezésre állnak a portfóliómban (forex - devizapiac, befektetési arany, termőföld, másodlagos tőkepiac, zárt kibocsátású részvény, -kötvény, ingatlan)


Bízom benne, hogy ha már ügyfelem akkor további sikeres együttműködésben lesz részünk, ha pedig még csak érdeklődő vagy leendő ügyfél, esetleg csak iránymutatásra van szüksége akkor mielőbb találkozunk!


Pántya Roland
vagyontanácsadó